Aspiryna Willo – lecz się naturalnie!

Podobno jesteśmy narodem, który syntetyczne leki pożera na pęczki. Leków bez recepty nie kupujemy już tylko w aptece, znajdziemy je też na stacjach benzynowych i w osiedlowych spożywczakach. Najczęściej są to leki z grupy NLPZ (niesteroidowe leki przeciwzapalne), mające działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Zdawać by się mogło, że skoro te preparaty są dla każdego tak łatwo dostępne, to muszą być całkowicie bezpieczne… Niestety wcale tak nie jest.

Taki paracetamol, dla przykładu. Polecany powszechnie nawet kobietom w ciąży i uznawany za bezpieczny, powoduje rocznie ponad 70 000 zgonów rocznie spowodowanych przedawkowaniem! (dane z Wielkie Brytanii) I nie ma się znowu co tak dziwić, bo wystarczy zjeść 8 tabletek w ciągu doby, żeby pojawiły się ostre objawy zatrucia, w tym zapaść krążeniowa i uszkodzenie wątroby i nerek. Dawka śmiertelna (!) to mniej więcej 20 tabletek. Przecież to nawet mniej niż jedno opakowanie.

Albo aspiryna. Obecna w każdej domowej apteczce. Czy wiecie, że dzieciom i młodzieży w ogóle nie wolno jej podawać w leczeniu objawów grypy, przeziębienia i innej choroby o podłożu wirusowym? Ryzykuje się wystąpienie zespołu Reye’a o 50% śmiertelności. Aspiryny nie zaleca się również kobietom w ciąży, bo zwiększa ryzyko powstania rozszczepu podniebienia i wad serca u dziecka, a także powikłań okołoporodowych u matki. Poza tym aspiryna jest jeszcze przeciwwskazana astmatykom, bo może wywołać napad duszności, tzw. astmę aspirynową. Pomimo tych wad, aspiryna jest chyba najczęściej stosowanym lekiem przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym.

A gdyby tak pozbyć się wszystkich negatywnych właściwości aspiryny?

Czy to możliwe? Co trzeba zrobić? Sięgnąć do Natury 🙂

Willo – naturalne preparaty przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciw przeziębieniom

Historia aspiryny sięga XIX wieku, kiedy wyizolowano z kory wierzby kwas salicylowy. Sama kora wierzby (sproszkowana) stosowana była już w starożytności jako lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym, odkażającym, przeciwreumatycznym, rozkurczowym i moczopędnym. Co zrobił bardzo mądry, postępowy, biały człowiek, jak już wyizolował to cudo o wspaniałych właściwościach? Zorientował się, że produkowany w laboratorium syntetyczny kwas salicylowy (konkretnie acetylosalicylowy) jest dziesięciokrotnie tańszy niż ten pozyskiwany metodą naturalną. Był to wystarczający argument, żebyśmy taką aspirynę używali do dzisiaj, a o wierzbie zapomniano zupełnie, choć to właśnie ona zasługuje na uwagę, bo naturalna aspiryna z wierzby pozbawiona jest jakichkolwiek działań niepożądanych i można ją stosować nawet u dzieci.

Willo – skuteczniej i bezpieczniej

 

Preparaty Willo zawierają Willoxine, standaryzowany wyciąg z wierzby, plus kompleks składników uzupełniających działanie naturalnych salicylanów zawartych w korze wierzby. Według badań porównawczych pomiędzy wyciągami wierzbowymi (10% salicylanów) a kwasem acetylosalicylowym (aspiryną), które przeprowadzono w Katedrze Farmakologii Akademii Medycznej w Szczecinie dowiedziono, że te pierwsze są:

10- krotnie skuteczniejsze przeciwbólowo,

5 – krotnie skuteczniejsze przeciwzapalnie,

5 – krotnie skuteczniejsze przeciwgorączkowo.

Poza tym nie wykazują działań niepożądanych, charakterystycznych dla syntetycznej aspiryny.

 

No dobrze, to na co stosować preparaty Willo? To zależy jakie działanie chcemy uzyskać.

Willo + wspomaga organizm w przypadku przewlekłych bólów: mięśniowych, menstruacyjnych, głowy, a także stanów zapalnych i gorączkowych.

Willo C wspomaga organizm w przypadku przeziębień.

Willo S to potwierdzone testami klinicznymi panaceum na stany zapalne stawów.

Willo K wspomaga organizm w przypadku zbyt dużej agregacji płytek krwi, dodatkowo chroni serce.

 

Ja, z uwagi na parchate przedzimie, mam już swoje Willo C w domowej apteczce. Bo za oknem jest niby ciepło, ale nie za bardzo, niby przyjemnie, ale zdradliwie, niby fajnie, ale wietrznie i przejmująco. Mam też w domu małego przedszkolaka, który przynosi z przedszkola totalnie zmutowane wirusy gila i kaszlu. A że mi zawsze z Naturą po drodze, to… leczę się tylko naturalnie 😉

 

Po więcej informacji zajrzyjcie na www.willo.pl

A może chcielibyście zostać współwłaścicielami marki Willo? Poczytajcie o crowdfundingu udziałowym na CrowdAngels.pl

 

 

4 to: Komentarzy “Aspiryna Willo – lecz się naturalnie!

  1. Dobrze wiedzieć, że jest taki preparat. Dzięki 🙂

  2. Gdzieś widziałam te preparaty, ale jakoś je ominęłam. Następnym razem kupię, bo warto mieć w apteczce.

  3. Gdzieś kiedyś czytałem, że aspiryna 4 krotnie przyśpiesza… wydalanie witaminy C z organizmu! To tak dla tych, którzy chcą się wyleczyć tym dziadostwem 😉

  4. po twoim poście wypróbowałam willo + o działaniu przeciwbólowym i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Działa, a jeśli naprawdę nie ma żadnych skutków ubocznych, to jestem pod dużym wrażeniem. Cena także bardzo przyzwoita. Polecam.

Comments are closed.